Počasí v sobotu ráno nevypadalo, že by se chtělo umoudřit. Radary v chytrých mobilech organizátorů 

však ukazovaly, že po startu závodu mužů se voda z nebe snášet přestane, takže start odložen nebyl. 65 mužů se tak včas mohlo vydat na tradiční trasu. Plavání pro nedostatek vody bylo spíše cimrmanovsky nazváno variantou Brod. Rozdíly mezi závodníky tak byly po první části minimální. 

I přes upozornění na kluzkou silnici se pád nevyhnul jedné ze zahraničních akvizic, ale ani tato šlamastyka v Olomoučanských serpentinách nezabránila Edisonu Pachecovi vybojovat si druhé místo. Třetí pozici obsadil Honza Matyáš. Oba zmínění byli doprovázeni na kole Jedovnickým rodákem a obhájcem titulu Honzou Opletalem. V běhu však na místního borce nestačili a v cíli se sklonili před jeho úspěšnou obhajobou v čase 1:47.  I zbytek startovního pole se dostal do cíle bez zranění, čímž byl smysl závodu naplněn. 

V závodě žen dominovala při premiérové účasti Barbara Janíková, předvším díky fenomenálnímu výkonu v běhu. Stříbro brala Veronika Svitáková a třetí místo obsadila nestorka závodu Soňa Hlaváčková, která si za svou dlouholetou důvěru závodu vyloužila od organizátorů i Zdenelkův pohár. 

Ozdobou celého dne byl pak závod dětí ve třech kategoriích. Náš obdiv patří nasazení všech, i když nejmenší mnohdy odmídli do cíle dorazit :). Na melounu si nakones smlsli všichni. 

Za organizátory děkujeme všem závodníkům i čumilům za účast a podporu, našim Terezám za neutuchající pomoc a organizaci, Kovinovi za digitalizaci výsledků, Mirkovi za dřevo, Pavlovi za přípravu areálu...

Po sečtení příspěvků dobrovolného startovného jsme se odspodu téměř přiblížili nule, címž jsme podruhé ověřili, že solidarita ještě nevymřela.

Výsledky najdete v sekci ke stažení, stejně jako odkazy na fotografie. 

Těšíme se na setkání i v příštím roce a nezapomeňte, že RM není jen závod, potkávají se zde i lidé!